مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس زنجان خبر داد
ارسال 200 اثر به دبیرخانه جشنواره شعر دفاع مقدس زنجان

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس زنجان گفت: 200 اثر به جشنواره شعر دفاع مقدس این استان ارسال شده است.

خبرگزاری فارس: ارسال 200 اثر به دبیرخانه جشنواره شعر دفاع مقدس زنجان

علی مهدی‌خانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار داشت: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در طول سال برنامه‌های مختلفی در سطح استان زنجان برگزار می‌کند.

وی با اشاره به اینکه هر سال مسابقات و جشنواره‌های مختلفی توسط بنیاد حفظ آثار استان زنجان اجرا می‌شود، تصریح کرد: علاقه‌مندان استقبال خوبی از این برنامه‌ها دارند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان به برگزاری جشنواره شعر دفاع مقدس با عنوان جشنواره «صدف زخمی» اشاره کرد و گفت: ششمین دوره این جشنواره امسال در زنجان برگزار می‌شود.

این مسئول به موضوعات ششمین جشنواره شعر دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: این جشنواره با موضوعات شعر دفاع مقدس، بهره‌گیری از دفاع مقدس و مضامین و مفاهیم عاشورایی برگزار می‌شود.

مهدی‌خانی شعر مقاومت ملل و اشعار مربوط به حوزه کودکان و نوجوانان را از دیگر موضوعات جشنواره «صدف زخمی» اعلام کرد.

وی با بیان اینکه در بحث شعر عاشورایی، فرهنگ و نگاه عاشورایی در کربلای هشت سال دفاع مقدس بررسی می‌شود، خاطرنشان کرد: در بخش مربوط به شعر کودکان و نوجوانان گروه سنی ملاک نیست و هر شاعری مجاز به ارسال آثار خود با مضمون شعر کودک و نوجوان است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان تصریح کرد: در حقیقت در این بخش شعرهای کودکانه مدّنظر است.

این مسئول ترغیب شاعران جوان استان زنجان به شعر دفاع مقدس و اتفاقات دوران هشت سال دفاع مقدس را از اهداف برگزاری این جشنواره اعلام کرد و متذکر شد: همچنین معرفی الگوی برتر به نسل جوان از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.

مهدی‌خانی توسعه و ترویج اهداف رزمندگان اسلام در دوران هشت سال دفاع مقدس از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره دانست و متذکر شد: برگزاری این جشنوراه به انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل جوان کمک می‌کند.

وی زمان برگزاری جشنواره صدف زخمی را 19 اسفند ماه جاری اعلام کرد و افزود: تاکنون 200 اثر به دبیرخانه جشنواره صدف زخمی ارسال شده و در نهایت آثار برگزیده به دبیرخانه بیست و یکمین کنگره سراسری شعر دفاع مقدس ارسال می‌شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان متذکر شد: پس از پایان برگزاری جشنواره شعر دفاع مقدس و داوری، آثار برگزیده در مجموعه‌ای توسط اداره کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس منتشر می‌شود.

این مسئول در پایان اذعان داشت: امید است شاعران جوان و خوش ذوق و علاقه‌مند به دفاع مقدس با ارسال آثار خود به جشنواره شعر دفاع مقدس در معرفی آثار جنگ تحمیلی به مردم شهیدپرور کشورمان گام‌های محکمی بردارند.