امروز انجام شد
توصیه‌های آیت‌الله علوی‌گرگانی به زائران عراقی

یکی از مراجع تقلید قم خطاب به زائران عراقی گفت: باید انسان‌ها در زندگی خود نسبت به انجام اعمال صالح اهتمام داشته و بهترین راهنما در این مسیر قرآن و سیره اهل بیت(ع) است.

خبرگزاری فارس: توصیه‌های آیت‌الله علوی‌گرگانی به زائران عراقی

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله سید محمدعلی علوی‌گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار با جمعی از زائران کشور عراق اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر از جمله واجباتی است که در جامعه اسلامی باید به آن توجه ویژه داشت.

وی با اشاره به اینکه در مبانی دینی نسبت به انجام این واجب تاکید بسیاری شده است، تصریح کرد: متاسفانه شاهد هستیم برخی از افراد مردم را به معروف دعوت کرده و از منکر نهی می‌کنند و در این در حالی است که خود عامل به آن نیستند.

آیت‌الله علوی‌گرگانی با اشاره به اینکه باید افراد در زندگی خود همواره صداقت داشته باشند، یادآور شد: راستگویی و صداقت از مسائل مورد تاکید در دین مبین اسلام است.

وی ضرورت تهذیب نفس و توجه به مسائل دینی و مذهبی را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: باید انسان‌ها در زندگی خود نسبت به انجام اعمال صالح اهتمام داشته و بهترین راهنما در این مسیر قرآن کریم و سیره اهل بیت(ع) است.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه امروز جوامع گرفتار مشکلات بسیار پیچیده و خاصی هستند، تصریح کرد: بروز این مشکلات در نتیجه سرپیچی از فرمان الهی است.

وی با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی امام عصر(عج) در غیبت به سر می‌برند، یادآور شد: در زمانی که جامعه از نعمت امام بهره نمی‌برد مردم باید برای حرکت در مسیر صحیح از نایب ایشان پیروی کنند.

آیت‌الله علوی‌گرگانی با اشاره به جایگاه ولایت فقیه در جامعه اسلامی تاکید کرد: مردم در جامعه اسلامی با پیروی از ولی فقیه و مراجع تقلید می‌توانند در مسیر دستیابی به آرمان‌ها و اهداف والا گام بردارند.